Dne 02.07.2024 byla vyhlášená výzva SP SZP (Strategický plán Společné zemědělské politiky). Více informací: zde

Dne 06.05.2024 byla vyhlášená výzva na podporu mobility škol v území MAS Svitava do vzdělávacích center. Více informací: zde

 

Aktuality z MAS (https://www.massvitava.cz/)

Den IZS ve Svitavách 2024

Den IZS ve Svitavách – den plný zážitků a spolupráce

Místní akční skupina Svitava z. s. s radostí spolupořádala událost Den IZS, která se konala 19. června 2024 v areálu Hasičského záchranného sboru na Olbrachtově ulici 37 ve Svitavách. Tento den byl věnován spolupráci složek integrovaného záchranného systému (IZS) a přinesl návštěvníkům nejen zajímavé ukázky, ale i možnost se blíže seznámit s prací těchto hrdinů.

Složky integrovaného záchranného systému hrají zásadní roli v zajišťování naší bezpečnosti a ochrany. Jejich rychlá a efektivní reakce v krizových situacích, jako jsou dopravní nehody, požáry, nebo přírodní katastrofy, zachraňuje životy a minimalizuje škody. Tato akce byla skvělou příležitostí ukázat veřejnosti náročnou práci hasičů, policistů, záchranářů a dalších složek IZS, a také zdůraznit význam jejich spolupráce a koordinace při řešení mimořádných událostí.

Program dne byl bohatý a rozmanitý:

  • Ukázka výcviku služebních psů Policie ČR a Celní správy zaujala všechny návštěvníky. Děti i dospělí mohli vidět, jak jsou tito psi vycvičeni na nejrůznější úkoly.
  • Společný zásah složek IZS při dopravní nehodě ukázal, jak se koordinují hasiči, záchranáři a policisté při záchraně životů a majetku.
  • Přistání vrtulníku Policie ČR bylo jedním z vrcholů dne. Návštěvníci měli jedinečnou příležitost vidět tento stroj zblízka a dozvědět se o jeho využití při zásazích.
  • Pěnový útok, který mají děti obzvlášť rády, přinesl osvěžení v parném dni. Děti si mohly užít vodní pěnu a rodiče si užívali jejich radost.

Celé dopoledne probíhaly ukázky činností, vybavení a techniky bezpečnostních složek i neziskových organizací. Návštěvníci si mohli prohlédnout hasičské vozy, záchranářskou techniku a další vybavení, které se používá při zásazích.

MAS Svitava připravila hry pro děti a spoustu cen za účast. Děti soutěžily, hrály si a odnášely si domů nejen nové zážitky, ale i krásné ceny.

Krátké video z tohoto dne je k dispozici na našem YouTube kanálu. Zachytili jsme ty nejzajímavější momenty a rádi se o ně s vámi podělíme.

Děkujeme všem, kteří se na této události podíleli, a těšíme se na další společné akce. Den IZS ve Svitavách byl skvělou příležitostí, jak ukázat důležitou práci našich záchranářů a bezpečnostních složek, a také jak se všichni můžeme podílet na zvýšení bezpečnosti v našem regionu.